מידע כללי


אריחים במפעל

בית האבן פועלת על מנת להבטיח את העקביות ואת האיכות הגבוהה ביותר של המוצרים שלנו. מזה יותר מ-20 שנה אנו עובדים עם מחצבות וממשיכים לפתח טכניקות עיבוד שונות. בשל אופיים הטבעי של האבנים העתיקות ובחלק מהאבנים בעיבוד עתיק קל שפיתחנו יש הבדלים בגודל, צורה, צבע, מרקם ועובי.

כל אבן טבעית דורשת איטום לאחר ההתקנה על מנת לשפר את העמידות ולשמור על הרצפה. אנו ממליצים בחום לקבל ייעוץ מחברת אחזקה מקצועית, בנוגע להגנה הראשונית על האבן ולתחזוקתה. במהלך עבודות הבנייה המתמשכות, כסו את הרצפה עם לוחות כדי להגן על האבן. רק לאחר שהרצפה יבשה לחלוטין ונקייה יש ליישם איטום כדי להגן על האבן למשך שנים רבות. תחזוקת הרצפה נמוכה יחסית, ופשוט דורשת שטיפה או שאיבה, ומומלץ להשתמש עם חומר ניקוי מתאים. כל אבן מסופקת בכפוף לשינויים הטבעיים המתרחשים ועשויה להיות שונה במקצת מהדוגמאות. אם מעוניינים לקבל מידע נוסף אנא אל תהססו לפנות אלינו.

האבן העתיקה האותנטית מקורה ממבנים עתיקים, בתים פרטיים וחצרות ברחבי ירושלים וסביבתה וממקומות נוספים בעולם כגון צרפת ובלגיה. האבן חושפת פטינה עם מאות שנים של שימוש, בעלת צבעים חמים וטקסטורה ייחודית.

האבנים בעיבוד העתיק הידני הן תערובת ייחודית של אבני ירושלים ואבנים חדשות אשר עוברות תהליך ענתוק ידני מיוחד שנותן לרצפה מראה אותנטי.

בבית האבן פתחנו במהלך השנים טכניקות עיבודים עתיקים ייחודיים לאבנים מאזורים שונים, המקנים לאבן מראה של רצפה בת מאות שנים.

אבנים במראה מודרני מלוטש מט או מבריק בעלות מראה עכשווי ממחצבות מקומיות וייבוא מספרד, פורטוגל , איטליה, טורקיה, סין ועוד. אבנים אלו זמינות בגדלים שונים ובמידות גדולות במיוחד.

אבנים בעיבוד עתיק קל ממחצבות חדשות יחסית השומרות על אווירה מודרנית וקלאסית. עוברות תהליכי עיבוד המותאמים לריצופים אלו כגון הברשה, התזת חול על מנת להקנות לאבן מראה ומרקם עכשווי ועיבוד הטרומל לקבלת המראה הכפרי.