שימור מבנים


stonehouse-mosaic
בית האבן מתמחה בשימור מבנים ע”י אספקת ריצוף אבן טבעית בעיבוד עתיק ידני מיוחד אשר פתחנו במהלך השנים ומקנה לאבן מראה של מאות שנים ומעניק לריצוף מראה אותנטי אשר משתלב בבניין שנועד לשימור.
אריחי בטון מצוירים
אנו בבית האבן חזרנו אל המקור שעדיין מייצר בלטות אמתיות כמו פעם עם נשמה שהן תוצר של צבעים שונים של חומר אשר נעשו לראשונה באירופה בסוף המאה ה-19. הם שימשו לקישוט רצפות הארמונות בסנט פטרבורג, הבניינים הייחודיים של גאודי בברצלונה ובמסדרונות מפוארים מפריס לסייגון. היום הם נמצאים באינספור ברים אופנתיים, מסעדות ובתי מעצבים בלונדון, פריס, ניו יורק.
עם מכונות מרצפות עתיקות ועם ציוד של בית חרושת כמו לפני 100 שנה. בית האבן מספקת בלטות בתהליך יצור ידני ובשימוש חומרים טבעיים אשר עושה את ההבדל.
בלטות צבעוניות מעוטרות בשלל גוונים, כל חדר יכול להתאפיין בדוגמת שטיח משלו. אפשר ליצור דוגמא יותר אחידה לחדרי השירותים והמטבח ומשם לצאת לחצר ולשביל.
הבלטות אשר מהוות חלק מהמורשת התרבותית של תל-אביב משמרות חלק מההיסטוריה של העיר זהותה וייחודה. הבלטות מעניקות ממד נוסף לבית מעודדות את השימור והשילוב בהתחדשות העירונית ועוזרות בעיצוב הבית והאסתטיקה.

קרמיקה ארמנית
בית האבן גאה להציג קרמיקה ארמנית אריחים דקורטיביים בעבודת יד מאז שנת 1922.
אנו מציעים מבחר של אריחי יד אקסקלוסיביים במידה 15/15 ס”מ צבועים ביד, שניתן להשתמש בהם על משטחי השיש במטבח, שולחנות, ציורי קיר ורצפות. כמו גם קערות, צלחות, כוסות ועוד.
בנוסף שמחים להציע קרמיקה דיגיטלית באמנות חדשה יחסית לפיה ניתן לשכפל תמונות על אריחי קרמיקה אשר מתאימים לפנים ולחוץ ולבריכות שחייה. ציורי קרמיקה דיגיטליים במגוון רחב של אפשרויות עיצוב ותקופות, כולל אריחים ויקטוריאניים, ארט נובו, אימפרסיוניזם ורומנטיקה דרך הבארוק או הרנסנס.

פסיפסים
פסיפסים עתיקים במגוון צבעים ומרקמים בהשראת אבנים עתיקות. הפסיפסים מורכבים מיחידות קטנות של אבן ושיש על ידי חיתוך ידני ומשמשים לריצוף וחיפוי. בית האבן מייצרת בבית מלאכה מיוחד פסיפסים עתיקים אלו באיכות גבוהה באמצעות טכניקה מסורתית בת מאות שנים אשר יוסיפו אלגנטיות לעיצוב הפנים והחוץ של הבית.

תערוכה שימור מבנים
עתיק ירושלמי
קרמיקה ארמנית אריחי בטון מצויירים